Skin Art

Tetoválók és kezdő tetoválók közösségi oldala.


Amit tudnod kell a tetoválásról
Nemrégiben a civilizált társadalmak a tetoválást a matrózokkal, motorosokkal, bűnözőkkel azonosították, azonban az elmúlt évtizedekben egyre szélesebb körben lett elfogadva. Ma már nem jelent kívülállást egy-egy tetoválás viselése és a minták között gyakorlatilag bármit megtalálhatunk. A tetováló szakma odáig fejlődött, hogy rengeteg olyan ember, aki egykor nem is gondolná, hogy tetováltatni fog visel valamiféle tetoválást, pl. sminktetoválást, vagy valamilyen divatossá vált derékmintát.

Mivel egyre több ember érdeklődik a téma iránt szükségesnek, érezzük egy átfogó írás közlését arról, hogyan működik valójában a tetoválás, illetve mit kell tudnunk és szem előtt tartanunk.

Tattoo alapok

A tetoválás készítése úgy történik, hogy a tetováló mester valamilyen eszköz segítségével festékanyagot juttat a kliens bőrébe. Ez az eszköz a modern társadalmakban többnyire elektromos árammal működő tetováló gép, aminek a hangja a fogászati fúróhoz hasonlít. A gép végén egy tű helyezkedik el, ami föl-le mozog és kb. egy milliméter mélyen hatol be a bőrbe percenként akár 3.000 alkalommal. A gép minden szúrás alkalmával egy csepp speciális oldhatatlan tintát juttat a bőrbe.


Ha megnézel egy tetoválást azt látod, mintha a festék bőrfelületen lenne, azonban valójában a dermisbe, azaz a bőr második rétegébe kerül a festék. Mivel a dermis réteg cellái jóval stabilabbak a külső bőrrétegnél, itt a festék igen minimális kopással, roncsolódás nélkül maradhat meg az egyén egész életén keresztül.



Kezdődik a tetoválás: Körvonalak, árnyékok és színek

A tetováló szalonba érkezve választhatunk a szalonban található minták közül, vagy kérhetjük a tetoválót, hogy saját elképzeléseinket rajzolja meg. Ha megvan a választott minta a tetováló körvonalaiban felrajzolja a bőrre. A tetoválás során a bőr feszülhet, nyúlhat, így viszont a körvonalak határait figyelembe véve az eredeti rajzhoz hasonló marad a végeredmény.

A tetoválás során a tetoválónak a felületnek megfelelő szúrási mélységet kell alkalmaznia. A túl mély szúrás erős fájdalmat, vérzést okozhat, a túl sekélyek viszont egyenetlen vonalakat, esetleg gyorsabb kopást eredményeznek.


Maga a tetoválás a következő lépésekből áll:

  • Körvonalazás: Körvonalazásra használatos tűvel és festékkel a tetováló végigrajzolja a felrajzolt minta körvonalait. Célszerűen a jobb minta oldalának aljáról kell, hogy kezdje (balkezesek baloldalról), hogy a körvonalazás során ne maszatolja el a rajzot és ne térjen el az eredeti vonaltól.
  • Árnyékolás: ha készen vannak a körvonalak a felület megtisztítása után a tetováló megfelelő tintával és különböző tűk használatával egyenletes szolidabb vonalakat, formákat készít. Nem megfelelően eljárva egyenlőtlen színek, erős fájdalom és lassú gyógyulás jelentkezik.
  • Színezés: Újabb tisztítás után a tetováló elkészíti a különböző színátmenetes részeket. Ügyelnie kell az alapos egyenletes, figyelmes munkára.
  • Végső tisztítás és kötés: A munka végeztével eldobható törölközővel kell eltávolítani a vért és plazmát, illetve steril kötéssel kell befedni a tetoválást. A tetoválás során elkerülhetetlen egy minimális vérzés, azonban ennek perceken belül el kell állnia.

Egészségügyi kockázatok

Mivel a tetoválás apró sebbel és vérrel jár, elméletben magával hordoz bizonyos veszélyeket. Ezek pl. hepatitisz, tuberkolózis, HIV. Természetesen ezt már többször elmondtuk, nem kell megijedni, ha megfelelő szalonban varratunk, a higiéniai szabályok betartásával ezek a veszélyek kizárhatók. Fertőzések fordulhatnak elő friss tetoválásoknál is nem megfelelő utókezelés esetén. Néhányan tapasztaltak már tetováló festék okozta allergiás tüneteket.

Egyéb elővigyázatossági tippek:
  • Ellenőrizzük a kesztyűket, hogy nem lyukadtak e ki tetoválás közben, mert egyes kenőcsök rontják a gumi minőségét.
  • Tinta kitöltésekor tiszta kendőt használjunk az üveg kinyitásához és ne érjünk hozzá a tetoválógéppel a szennyezett felületekhez
  • Gondoskodjunk, hogy a cső öblítés után megszáradjon, miközben színt cserélünk, nehogy vizet fújjunk ki belőle
  • Fertőtlenítéshez használt sprayvel egy kendőre fújjunk, ne közvetlenül a vérző felületre, mert a sprayvel a levegőbe fújhatjuk a vért
  • A rajzolás közben használt tollaknak orvosi minőségűeknek és sterilnek kell lenniük


Tanácsok a megfelelő tetováló kiválasztásához

Egy tetoválógépet bárki vehet, ezért gyakorlatilag bárki ismeretek és művészi érzék nélkül foghat bele a tetoválásba. Mivel a tetoválás készítés nem veszélytelen és általában életed végéig elkísér javasoljuk, hogy a lehető legjobb szakembert válaszd ki az alábbi szempontok alapján:
  • Kizárólag szalonban dolgozó tetoválóhoz fordulj, otthon dolgozót felejts el, akármennyire is dicsérik haverjaid.
  • Nézz körbe a szalonban és vedd szemügyre a tisztaságot. Nézd meg a mester korábbi munkáit. Ellenőrizd, hogy mennyire jártas az általad választott stílusban.
  • Kérdezd meg, hogy van egy fertőtlenítő "autokláv" gépük. Kérdezd meg milyen gépet, festéket használ (a legnevesebb termékekben bízz)





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 8
Heti: 54
Havi: 426
Össz.: 198 754

Látogatottság növelés
Oldal: Tetoválás elmélete
Skin Art - © 2008 - 2024 - skinart.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »